A vérpangás megakadályozásához javasolt kerülni a hosszas ülést, az ugyanazon testhelyzetben való fekvést. Üléshez olyan felületet érdemes választani, amelynek a széle nem nyomja a lábat.
Hasznos dolog a láb melegen tartása – megfelelő környezeti hőmérséklet biztosításával, illetve meleg, természetes anyagból készült harisnya vagy zokni, cipő viselésével.
A zokni semmiképp se szorítsa a bokát vagy a lábszárat – érdemes gumírozás nélkülit beszerezni! Mellőzendő a szűk, kényelmetlen cipő viselése is, az új cipőket pedig bejáratásig csak rövid időre szabad felvenni.
A sérülékeny felületet a sérülések elkerülése érdekében erre az időre is le kell ragasztani. A lábat a sérülésektől egyébként is óvni kell, mivel rossz keringés esetén a gyógyulás hosszasabb.
Ugyanezért az érszűkületes beteg lehetőleg ne járkáljon mezítláb, ha pedig mégis megsérül a lába, a seb ellátása kellő gondossággal, fertőtlenítéssel történjen.
A lábápolásra is fokozott figyelmet kell fordítani!
Bőrkeményedések, tyúkszem eltávolításakor nagyon óvatosan, körültekintően kell eljárni – érdemes inkább segítséget kérni ezekhez is, de akár a körömvágáshoz is, mint még nagyobb bajt okozni.
Mindemellett természetesen nagyon fontos az érszűkületes megfelelő kezelése is, ami gyógyszerrel, műtéttel vagy egyéb terápiákkal történhet.