Az érszűkület gyógyszeres terápiája nem a trombózis kialakulásával kezdődik: már a megelőzésben is jelentős szerepet játszhat.
Ez egészséges étrend kialakításával, súlyosabb esetben pedig koleszterinszint-csökkentő gyógyszerek alkalmazásával lehetséges, melyek leggyakrabban a koleszterinszintézisben részt vevő enzimek működését gátolják a májban.
Ehhez ugyancsak jelentősen hozzájárulhat a helyes életmód, ezenkívül különféle gyógyszerek állnak rendelkezésre (ún. tiazid vízhajtók, béta-blokkolók, ACE-gátlók stb.).
Az említett problémák mind okozói lehetnek az érszűkületnek. Mivel ezek a betegségek a kezdeti szakaszban gyakran tünetmentesek, a kezdődő érszűkület is tünetmentes maradhat.
Kialakult érszűkület esetén trombózisgátló gyógyszerek alkalmazására van szükség, melyek megakadályozzák a véralvadási rendszer hiperaktivációját, vagyis azt, hogy az erekben érelzáródást előidéző vérrög keletkezhessen.
Amennyiben a járás nehezítetté válik, a járástávolság pedig csökken, és ezek miatt a beteg már nem tudja zavartalanul élni mindennapi életét, keringésjavító, értágító készítményeket is felírhat a szakorvos.
Arról, hogy kialakult-e már érszűkület, egy rövid, pár kérdéses kérdőív kitöltésével is meggyőződhetünk.
Késői diagnózis, súlyos érszűkület esetén különféle műtéti eljárások hozhatnak megoldást.